TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W57-XB1A5A10-15
W57-XB1A5A10-15 picture photo
Mfg. Part Number
W57-XB1A5A10-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC
Datasheet Download
W57-XB1A5A10-15.pdf
Availability of W57-XB1A5A10-15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W57-XB1A5A10-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of W57-XB1A5A10-15
Internal Part NumberEIS-W57-XB1A5A10-15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW57
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W57-XB1A5A10-15
W57-XB1A5A10-15 Details Description
Related parts for W57-XB1A5A10-15
IC OPAMP DUAL CURR-FDBK 8-SOIC datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 3MIN DIN MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf