Microchip Technology SY10EL32VZG-TR
SY10EL32VZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL32VZG-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EL32VZG-TR.pdf
Availability of SY10EL32VZG-TR
QUANTITY
SY10EL32VZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL32VZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL32VZG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDivide-by-2
DirectionUp
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate3GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL32VZG-TR
Related LinksSY10EL3, SY10EL32VZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL32VZG-TR Details Description
Related parts for SY10EL32VZG-TR
RES 1.13 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A HOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 9W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 16-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.181" DIA BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf