Microchip Technology SY10EP16VZC TR
SY10EP16VZC TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EP16VZC TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR HS DIFF 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EP16VZC TR.pdf
Availability of SY10EP16VZC TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EP16VZC TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EP16VZC TR
Internal Part NumberEIS-SY10EP16VZC TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series10EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EP16VZC TR
Related LinksSY10EP1, SY10EP16VZC TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EP16VZC TR Details Description
Related parts for SY10EP16VZC TR
IC MCU 8BIT 6KB OTP 20DIP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP G datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS UNIV I/O NO EARS datasheet.pdf
PCB TRANSITION CONNECTOR .100" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf