Microchip Technology SY10EP52VKC-TR
SY10EP52VKC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EP52VKC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP
Datasheet Download
SY10EP52VKC-TR.pdf
Availability of SY10EP52VKC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EP52VKC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EP52VKC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EP52VKC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EP
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock4GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-3.3 V ~ -5 V
Current - Quiescent47mA
Input Capacitance-
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EP52VKC-TR
Related LinksSY10EP5, SY10EP52VKC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EP52VKC-TR Details Description
Related parts for SY10EP52VKC-TR
IC 12-BIT CMOS DAC 20-TSSOP datasheet.pdf
SIDACTOR SLIC 4CHP 500A MS013 datasheet.pdf
IC 10BIT BUS INTRFC LATCH 24SOIC datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 1POS 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf