Microchip Technology SY10H603JC
SY10H603JC picture photo
Mfg. Part Number
SY10H603JC
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR 9-BIT LATCH 28PLCC
Datasheet Download
SY10H603JC.pdf
Availability of SY10H603JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10H603JC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10H603JC
Internal Part NumberEIS-SY10H603JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit9
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalECL
Output SignalTTL
Output TypeTri-State, Non-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10H603JC
Related LinksSY10H, SY10H603JC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10H603JC Details Description
Related parts for SY10H603JC
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC PWR DRVR 8BIT ADDRESS 20SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR50H/AE50G/HPL50H datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS UNIV I/O SLOT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SHELF FIXED 22X19" BLACK datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf