Microchip Technology SY58013UMI
SY58013UMI picture photo
Mfg. Part Number
SY58013UMI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:2 6GHZ 16MLF
Datasheet Download
SY58013UMI.pdf
Availability of SY58013UMI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY58013UMI Order Process
Ship out your order
Specifications of SY58013UMI
Internal Part NumberEIS-SY58013UMI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package200
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
SeriesPrecision Edge®
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Translator
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVPECL
Frequency - Max6GHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad, 16-MLF®
Supplier Device Package16-MLF® (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY58013UMI
Related LinksSY580, SY58013UMI Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY58013UMI Details Description
Related parts for SY58013UMI
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 28-TQFN (5x5) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS 2.54MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 0.75W datasheet.pdf
SCR 800V 125A TO-94 datasheet.pdf