ON Semiconductor SZ1SMB43AT3G
SZ1SMB43AT3G picture photo
Mfg. Part Number
SZ1SMB43AT3G
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Datasheet Download
SZ1SMB43AT3G.pdf
Availability of SZ1SMB43AT3G
QUANTITY
SZ1SMB43AT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZ1SMB43AT3G
Internal Part NumberEIS-SZ1SMB43AT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency400pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZ1SMB43AT3G
Related LinksSZ1SMB, SZ1SMB43AT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZ1SMB43AT3G Details Description
Related parts for SZ1SMB43AT3G
IC DAC DUAL V-OUT 13BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20SSOP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf