ON Semiconductor SZBZX84B15LT1G
SZBZX84B15LT1G picture photo
Mfg. Part Number
SZBZX84B15LT1G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
SZBZX84B15LT1G.pdf
Availability of SZBZX84B15LT1G
QUANTITY
SZBZX84B15LT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZBZX84B15LT1G
Internal Part NumberEIS-SZBZX84B15LT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance-
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZBZX84B15LT1G
Related LinksSZBZX84, SZBZX84B15LT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZBZX84B15LT1G Details Description
Related parts for SZBZX84B15LT1G
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
REGU 32A 1.3-3.5V 5BIT 680UF HOR datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
FJ HMI 2TASK CONTROLLER 2 CAME datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf