ON Semiconductor SZBZX84C18LT1G
SZBZX84C18LT1G picture photo
Mfg. Part Number
SZBZX84C18LT1G
Brief Description
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
SZBZX84C18LT1G.pdf
Availability of SZBZX84C18LT1G
QUANTITY
SZBZX84C18LT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZBZX84C18LT1G
Internal Part NumberEIS-SZBZX84C18LT1G
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±6%
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZBZX84C18LT1G
Related LinksSZBZX84, SZBZX84C18LT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZBZX84C18LT1G Details Description
Related parts for SZBZX84C18LT1G
12P MTA156 POST CON ASSY WHT datasheet.pdf
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf