ON Semiconductor SZMM5Z2V7T1G
SZMM5Z2V7T1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMM5Z2V7T1G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD523
Datasheet Download
SZMM5Z2V7T1G.pdf
Availability of SZMM5Z2V7T1G
QUANTITY
SZMM5Z2V7T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMM5Z2V7T1G
Internal Part NumberEIS-SZMM5Z2V7T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.7V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSOD-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMM5Z2V7T1G
Related LinksSZMM5Z, SZMM5Z2V7T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMM5Z2V7T1G Details Description
Related parts for SZMM5Z2V7T1G
CAP MICA 750PF 5% 100V 1812 datasheet.pdf
IC RESET OD 4.6V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 33MM X 33MM X 14.5MM datasheet.pdf