ON Semiconductor SZUESD3.3DT5G
SZUESD3.3DT5G picture photo
Mfg. Part Number
SZUESD3.3DT5G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODES 3.3VWM SOT723-3
Datasheet Download
SZUESD3.3DT5G.pdf
Availability of SZUESD3.3DT5G
QUANTITY
SZUESD3.3DT5G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZUESD3.3DT5G
Internal Part NumberEIS-SZUESD3.3DT5G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, uESD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels2
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency47pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-723
Supplier Device PackageSOT-723
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZUESD3.3DT5G
Related LinksSZUESD, SZUESD3.3DT5G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZUESD3.3DT5G Details Description
Related parts for SZUESD3.3DT5G
IC PROM SER 50000 C-TEMP 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 800V FO-T-A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM SMD datasheet.pdf