Kyocera Display T-55787GD104J-LW-AGN
T-55787GD104J-LW-AGN picture photo
Mfg. Part Number
T-55787GD104J-LW-AGN
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD TFT MODULE LED BACKLIGHT
Datasheet Download
T-55787GD104J-LW-AGN.pdf
Availability of T-55787GD104J-LW-AGN
QUANTITY
T-55787GD104J-LW-AGN Order Process
Ship out your order
Specifications of T-55787GD104J-LW-AGN
Internal Part NumberEIS-T-55787GD104J-LW-AGN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIndustrial TFT Displays
PCN Design/SpecificationTape change 27/nov/2015
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size10.4" (264.16mm)
Viewing Area211.20mm W x 158.40mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels800 x 600 (SVGA)
InterfaceLVDS
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.09mm W x 0.26mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T-55787GD104J-LW-AGN
Related LinksT-55787GD1, T-55787GD104J-LW-AGN Datasheet, Kyocera Display Distributor
T-55787GD104J-LW-AGN Details Description
Related parts for T-55787GD104J-LW-AGN
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 700V 35A DO5 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STK P 75OHM 100CM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf