| Internal Part Number | EIS-T100X000VQC-BK | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Series | Cougar™, PanTher™ | |
| Packaging | Roll | |
| Tape Type | Marking | |
| Adhesive | - | |
| Backing, Carrier | Vinyl | |
| Thickness | - | |
| Thickness - Adhesive | - | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | - | |
| Width | 1.00" (25.40mm) | |
| Length | 25' (7.6m) 8.3yds | |
| Color | Black, Blue | |
| Usage | General Purpose | |
| Temperature Range | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | T100X000VQC-BK | |
| Related Links | T100X00, T100X000VQC-BK Datasheet, Panduit Distributor | |
 | 535512-3 | Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle | datasheet.pdf | |