Panduit T100X000VUC-BK
T100X000VUC-BK picture photo
Mfg. Part Number
T100X000VUC-BK
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
TAPE VINYL 1"X25' BLACK/ORANGE
Datasheet Download
T100X000VUC-BK.pdf
Availability of T100X000VUC-BK
QUANTITY
T100X000VUC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of T100X000VUC-BK
Internal Part NumberEIS-T100X000VUC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
SeriesCougar™, PanTher™
PackagingRoll
Tape TypeMarking
Adhesive-
Backing, CarrierVinyl
Thickness-
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width1.00" (25.40mm)
Length25' (7.6m) 8.3yds
ColorBlack, Orange
UsageGeneral Purpose
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T100X000VUC-BK
Related LinksT100X00, T100X000VUC-BK Datasheet, Panduit Distributor
T100X000VUC-BK Details Description
Related parts for T100X000VUC-BK
CONN PLUG 8-10 AWG 4POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 70POS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI824X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CAP ROCKER RECT BLK/RED LENS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf