Grayhill, Inc. T101-5C0-111-H1
T101-5C0-111-H1 picture photo
Mfg. Part Number
T101-5C0-111-H1
Manufacturer
Product Category
Specialized Sensors
Brief Description
MULTI TOUCH RING ENCODER PB HT
Datasheet Download
T101-5C0-111-H1.pdf
Availability of T101-5C0-111-H1
QUANTITY
T101-5C0-111-H1 Order Process
Ship out your order
Specifications of T101-5C0-111-H1
Internal Part NumberEIS-T101-5C0-111-H1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilySpecialized Sensors
SeriesT1
Sensor TypeMulti-Touch Ring Encoder
Output TypeQuadrature, 2-Bit
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T101-5C0-111-H1
Related LinksT101-5C, T101-5C0-111-H1 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
T101-5C0-111-H1 Details Description
Related parts for T101-5C0-111-H1
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
IC REG LDO -3V 60MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PIN 20AWG CRIMP GOLD 1=100 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CBL PIN RA CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf