KEMET T110B156K020AS
T110B156K020AS picture photo
Mfg. Part Number
T110B156K020AS
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL
Datasheet Download
T110B156K020AS.pdf
Availability of T110B156K020AS
QUANTITY
T110B156K020AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T110B156K020AS
Internal Part NumberEIS-T110B156K020AS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T110B156K020AS
Related LinksT110B15, T110B156K020AS Datasheet, KEMET Distributor
T110B156K020AS Details Description
Related parts for T110B156K020AS
IC REG LDO 1.8V 3A SPAK-5 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 10POS W/PIN datasheet.pdf
OSC 98.304MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf