Sensata Technologies/Airpax T15-1-3.50A-9925-1
T15-1-3.50A-9925-1 picture photo
Mfg. Part Number
T15-1-3.50A-9925-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
T15-1-3.50A-9925-1.pdf
Availability of T15-1-3.50A-9925-1
QUANTITY
T15-1-3.50A-9925-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of T15-1-3.50A-9925-1
Internal Part NumberEIS-T15-1-3.50A-9925-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T15-1-3.50A-9925-1
Related LinksT15-1-3.5, T15-1-3.50A-9925-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
T15-1-3.50A-9925-1 Details Description
Related parts for T15-1-3.50A-9925-1
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC PREDRIVER HEX LOSIDE 32-LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf