Vishay/Sprague T18D477K100EZUS
T18D477K100EZUS picture photo
Mfg. Part Number
T18D477K100EZUS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 470UF 10V 10%
Datasheet Download
T18D477K100EZUS.pdf
Availability of T18D477K100EZUS
QUANTITY
T18D477K100EZUS Order Process
Ship out your order
Specifications of T18D477K100EZUS
Internal Part NumberEIS-T18D477K100EZUS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T18D477K100EZUS
Related LinksT18D477, T18D477K100EZUS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T18D477K100EZUS Details Description
Related parts for T18D477K100EZUS
FIXED IND 150UH 3.1A 110 MOHM TH datasheet.pdf
GUARD PB KNURL CLEAR CHROME datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf