FFF T224015000J0G
T224015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
T224015000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB RIS CLA 45D STACK
Datasheet Download
T224015000J0G.pdf
Availability of T224015000J0G
QUANTITY
T224015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of T224015000J0G
Internal Part NumberEIS-T224015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesT2
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation35° (145°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T224015000J0G
Related LinksT22401, T224015000J0G Datasheet, FFF Distributor
T224015000J0G Details Description
Related parts for T224015000J0G
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf