Littelfuse T2800.0050
T2800.0050 picture photo
Mfg. Part Number
T2800.0050
Manufacturer
Product Category
Protection Relays & Systems
Brief Description
OVERCURRENT EARTH FAULT RELAY
Datasheet Download
T2800.0050.pdf
Availability of T2800.0050
QUANTITY
T2800.0050 Order Process
Ship out your order
Specifications of T2800.0050
Internal Part NumberEIS-T2800.0050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyProtection Relays & Systems
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T2800.0050
Related LinksT2800, T2800.0050 Datasheet, Littelfuse Distributor
T2800.0050 Details Description
Related parts for T2800.0050
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 48V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER TUBULAR 16A W/FASTON TERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 700MA 85 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 25POS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8TSSOP datasheet.pdf