ITT Cannon, LLC T2P20FC4LT
T2P20FC4LT picture photo
Mfg. Part Number
T2P20FC4LT
Brief Description
TRI CON SKT 20-22 TIN HC ST/LO
Datasheet Download
T2P20FC4LT.pdf
Availability of T2P20FC4LT
QUANTITY
T2P20FC4LT Order Process
Ship out your order
Specifications of T2P20FC4LT
Internal Part NumberEIS-T2P20FC4LT
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge20-22 AWG
MaterialCopper Alloy
PlatingTin
Plating - Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T2P20FC4LT
Related LinksT2P20, T2P20FC4LT Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
T2P20FC4LT Details Description
Related parts for T2P20FC4LT
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100 R/A datasheet.pdf
CONN RECEPT 18POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
VARIOFACE SPRING/HEADER 20POS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 0.1A QC datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf