KEMET T322A684K025AS
T322A684K025AS picture photo
Mfg. Part Number
T322A684K025AS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322A684K025AS.pdf
Availability of T322A684K025AS
QUANTITY
T322A684K025AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T322A684K025AS
Internal Part NumberEIS-T322A684K025AS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesT322
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322A684K025AS
Related LinksT322A68, T322A684K025AS Datasheet, KEMET Distributor
T322A684K025AS Details Description
Related parts for T322A684K025AS
SENS CAP POLYALLYLATE RESIN M12 datasheet.pdf
IC MCU ARM9 ASSP 256LBGA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A TIN 28POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf