KEMET T322D336K015AS
T322D336K015AS picture photo
Mfg. Part Number
T322D336K015AS
Brief Description
CAP TANT 33UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322D336K015AS.pdf
Availability of T322D336K015AS
QUANTITY
T322D336K015AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T322D336K015AS
Internal Part NumberEIS-T322D336K015AS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322D336K015AS
Related LinksT322D33, T322D336K015AS Datasheet, KEMET Distributor
T322D336K015AS Details Description
Related parts for T322D336K015AS
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT V-OUT 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 WW datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 267MHZ 128QFP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
TRANS RF NPN 25GHZ 4.5V SOT343 datasheet.pdf
LOCATOR FOR PPDLH BENCH ADAPTERS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf