KEMET T322E107K010AT7200
T322E107K010AT7200 picture photo
Mfg. Part Number
T322E107K010AT7200
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322E107K010AT7200.pdf
Availability of T322E107K010AT7200
QUANTITY
T322E107K010AT7200 Order Process
Ship out your order
Specifications of T322E107K010AT7200
Internal Part NumberEIS-T322E107K010AT7200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesT322
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322E107K010AT7200
Related LinksT322E107K, T322E107K010AT7200 Datasheet, KEMET Distributor
T322E107K010AT7200 Details Description
Related parts for T322E107K010AT7200
CONN HOUSING 18POS .100 DUAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR SCHMT TRIG SOT553 datasheet.pdf
PV MINI TP SI datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf