Curtis Industries T37127-23-0
T37127-23-0 picture photo
Mfg. Part Number
T37127-23-0
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm)
Datasheet Download
T37127-23-0.pdf
Availability of T37127-23-0
QUANTITY
T37127-23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T37127-23-0
Internal Part NumberEIS-T37127-23-0
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits23
Number of Wire Entries23
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top Termination-
Color-
Terminal Screw Material-
Terminal Screw Finish-
Mounting TypeChassis, Panel; Through Hole
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T37127-23-0
Related LinksT3712, T37127-23-0 Datasheet, Curtis Industries Distributor
T37127-23-0 Details Description
Related parts for T37127-23-0
CAP NIOB OXI 100UF 20% 2.5V 2312 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.6A 23 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U datasheet.pdf
CB BTS 2 ASY datasheet.pdf
SPACER SHEAR PLATE REAR datasheet.pdf
AMP-LATCH UNV HDR 30 POSN SEL datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 19MM datasheet.pdf