ST T435-700H
T435-700H picture photo
Mfg. Part Number
T435-700H
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC ALTERNISTOR 700V 4A IPAK
Datasheet Download
T435-700H.pdf
Availability of T435-700H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T435-700H Order Process
Ship out your order
Specifications of T435-700H
Internal Part NumberEIS-T435-700H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
SeriesSnubberless™
PackagingTube
Triac TypeAlternistor - Snubberless
Voltage - Off State700V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.3V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)35mA
Current - Hold (Ih) (Max)35mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-251-3 Long Leads, IPak, TO-251AB
Supplier Device PackageI-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T435-700H
Related LinksT435, T435-700H Datasheet, ST Distributor
T435-700H Details Description
Related parts for T435-700H
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN MINI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SC70 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 8K OHM 50W datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf