Cornell Dubilier Electronics T491C685K025AS-F
T491C685K025AS-F picture photo
Mfg. Part Number
T491C685K025AS-F
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 2312
Datasheet Download
T491C685K025AS-F.pdf
Availability of T491C685K025AS-F
QUANTITY
T491C685K025AS-F Order Process
Ship out your order
Specifications of T491C685K025AS-F
Internal Part NumberEIS-T491C685K025AS-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T491C685K025AS-F
Related LinksT491C685, T491C685K025AS-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
T491C685K025AS-F Details Description
Related parts for T491C685K025AS-F
FILTER LINE 0.8MH 8A VERTICAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 7POS 30AU datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 870MA 446 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 25V NP0 0508 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf