Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-86-1
TNM3-6.5-86-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-86-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-86-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-86-1
QUANTITY
TNM3-6.5-86-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-86-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-86-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-86-1
TNM3-6.5-86-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-86-1
CARDEDGE LO PRO 43POS .156 GRN datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf