KEMET T495C226K010ATE380
T495C226K010ATE380 picture photo
Mfg. Part Number
T495C226K010ATE380
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
T495C226K010ATE380.pdf
Availability of T495C226K010ATE380
QUANTITY
T495C226K010ATE380 Order Process
Ship out your order
Specifications of T495C226K010ATE380
Internal Part NumberEIS-T495C226K010ATE380
Standard Package1
SeriesT495
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)380 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T495C226K010ATE380
Related LinksT495C226K, T495C226K010ATE380 Datasheet, KEMET Distributor
T495C226K010ATE380 Details Description
Related parts for T495C226K010ATE380
DOOR ECONOGLAS 19" LOCKING datasheet.pdf
RES 39 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC TIMER CTRL TRIAC/RELAY 8SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 10PIN TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf