KEMET T520D337M004ASE045
T520D337M004ASE045 picture photo
Mfg. Part Number
T520D337M004ASE045
Brief Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Datasheet Download
T520D337M004ASE045.pdf
Availability of T520D337M004ASE045
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T520D337M004ASE045 Order Process
Ship out your order
Specifications of T520D337M004ASE045
Internal Part NumberEIS-T520D337M004ASE045
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T520D337M004ASE045
Related LinksT520D337M, T520D337M004ASE045 Datasheet, KEMET Distributor
T520D337M004ASE045 Details Description
Related parts for T520D337M004ASE045
CLIP BATTERY HEAVY DUTY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V W-PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 198 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
16P CMNL PLUG HSG 94VO datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf