KEMET T543B106K025AHE1007280
T543B106K025AHE1007280 picture photo
Mfg. Part Number
T543B106K025AHE1007280
Manufacturer
Product Category
Tantalum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528
Datasheet Download
T543B106K025AHE1007280.pdf
Availability of T543B106K025AHE1007280
QUANTITY
T543B106K025AHE1007280 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543B106K025AHE1007280
Internal Part NumberEIS-T543B106K025AHE1007280
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum - Polymer Capacitors
SeriesKO-CAP T543
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543B106K025AHE1007280
Related LinksT543B106K02, T543B106K025AHE1007280 Datasheet, KEMET Distributor
T543B106K025AHE1007280 Details Description
Related parts for T543B106K025AHE1007280
IC CONV 8BIT SER/PAR ECL 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 LW SN/PB datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf