KEMET T543B106M025AHE1007280
T543B106M025AHE1007280 picture photo
Mfg. Part Number
T543B106M025AHE1007280
Brief Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528
Datasheet Download
T543B106M025AHE1007280.pdf
Availability of T543B106M025AHE1007280
QUANTITY
T543B106M025AHE1007280 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543B106M025AHE1007280
Internal Part NumberEIS-T543B106M025AHE1007280
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum - Polymer Capacitors
SeriesKO-CAP T543
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543B106M025AHE1007280
Related LinksT543B106M02, T543B106M025AHE1007280 Datasheet, KEMET Distributor
T543B106M025AHE1007280 Details Description
Related parts for T543B106M025AHE1007280
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8UMAX datasheet.pdf
CP1L AND CP1H ETHERNETIP OPTIO datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 91MA 12.3 OHM TH datasheet.pdf
PAC-UNIV-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
MCGIGABIT, TX/SSLX-SM1310-SC (13 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf