KEMET T543B107K010AHE1507280
T543B107K010AHE1507280 picture photo
Mfg. Part Number
T543B107K010AHE1507280
Brief Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528
Datasheet Download
T543B107K010AHE1507280.pdf
Availability of T543B107K010AHE1507280
QUANTITY
T543B107K010AHE1507280 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543B107K010AHE1507280
Internal Part NumberEIS-T543B107K010AHE1507280
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543B107K010AHE1507280
Related LinksT543B107K01, T543B107K010AHE1507280 Datasheet, KEMET Distributor
T543B107K010AHE1507280 Details Description
Related parts for T543B107K010AHE1507280
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 4A 400V DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE FAST 20A 250V MIDGET datasheet.pdf
IC DVR CURR SENSE PROG TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.270" 3MM 2LD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf