KEMET T543D337K006AHW0407505
T543D337K006AHW0407505 picture photo
Mfg. Part Number
T543D337K006AHW0407505
Manufacturer
Product Category
Tantalum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP TANT POLY 330UF 10% 6.3V SMD
Datasheet Download
T543D337K006AHW0407505.pdf
Availability of T543D337K006AHW0407505
QUANTITY
T543D337K006AHW0407505 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543D337K006AHW0407505
Internal Part NumberEIS-T543D337K006AHW0407505
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum - Polymer Capacitors
SeriesKO-CAP T543
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)40 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543D337K006AHW0407505
Related LinksT543D337K00, T543D337K006AHW0407505 Datasheet, KEMET Distributor
T543D337K006AHW0407505 Details Description
Related parts for T543D337K006AHW0407505
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
IC CRYSTAL MULT SS 8-USOP datasheet.pdf
IGBT4 SGL SWITCH 1200V 610A D4 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" .50MM 10POS datasheet.pdf
ASSY LIGHT PIPES 2X4 IPASS datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 36POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf