KEMET T543X337M010AHW0107505
T543X337M010AHW0107505 picture photo
Mfg. Part Number
T543X337M010AHW0107505
Brief Description
CAP TANT POLY 330UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
T543X337M010AHW0107505.pdf
Availability of T543X337M010AHW0107505
QUANTITY
T543X337M010AHW0107505 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543X337M010AHW0107505
Internal Part NumberEIS-T543X337M010AHW0107505
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesKO-CAP T543
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)10 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543X337M010AHW0107505
Related LinksT543X337M01, T543X337M010AHW0107505 Datasheet, KEMET Distributor
T543X337M010AHW0107505 Details Description
Related parts for T543X337M010AHW0107505
IC SWITCH 3.3/5V SUPPLY 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf