KEMET T543X686K025AHW0757505
T543X686K025AHW0757505 picture photo
Mfg. Part Number
T543X686K025AHW0757505
Brief Description
CAP TANT POLY 68UF 10% 25V SMD
Datasheet Download
T543X686K025AHW0757505.pdf
Availability of T543X686K025AHW0757505
QUANTITY
T543X686K025AHW0757505 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543X686K025AHW0757505
Internal Part NumberEIS-T543X686K025AHW0757505
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543X686K025AHW0757505
Related LinksT543X686K02, T543X686K025AHW0757505 Datasheet, KEMET Distributor
T543X686K025AHW0757505 Details Description
Related parts for T543X686K025AHW0757505
DIP CABLE - HDM50S/AE50G/HDM50S datasheet.pdf
HEADER 6POS R/A W/LOCK TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
60719-10 ANVIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 22POS EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf