KEMET T550B127M050AH4251
T550B127M050AH4251 picture photo
Mfg. Part Number
T550B127M050AH4251
Brief Description
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL
Datasheet Download
T550B127M050AH4251.pdf
Availability of T550B127M050AH4251
QUANTITY
T550B127M050AH4251 Order Process
Ship out your order
Specifications of T550B127M050AH4251
Internal Part NumberEIS-T550B127M050AH4251
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T550B127M050AH4251
Related LinksT550B127M, T550B127M050AH4251 Datasheet, KEMET Distributor
T550B127M050AH4251 Details Description
Related parts for T550B127M050AH4251
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SENS WELL NPT THREAD 34MM datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN CHAMP GUIDE PIN .050 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 5POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.9NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 35V SCREW datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 10 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf