Vishay/Sprague T55T336M6R3C0150
T55T336M6R3C0150 picture photo
Mfg. Part Number
T55T336M6R3C0150
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
Datasheet Download
T55T336M6R3C0150.pdf
Availability of T55T336M6R3C0150
QUANTITY
T55T336M6R3C0150 Order Process
Ship out your order
Specifications of T55T336M6R3C0150
Internal Part NumberEIS-T55T336M6R3C0150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T55T336M6R3C0150
Related LinksT55T336M, T55T336M6R3C0150 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T55T336M6R3C0150 Details Description
Related parts for T55T336M6R3C0150
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
PTC RESETTABLE FUSE RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 14DIP datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
DSUB 50 F SOD D FLOA G50 ZIN datasheet.pdf