Connor-Winfield T602-019.44M
T602-019.44M picture photo
Mfg. Part Number
T602-019.44M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
T602-019.44M.pdf
Availability of T602-019.44M
QUANTITY
T602-019.44M Order Process
Ship out your order
Specifications of T602-019.44M
Internal Part NumberEIS-T602-019.44M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT6xx Series TCXO/VCTCXOs Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesT
PackagingDigi-Reel®
TypeTCXO
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T602-019.44M
Related LinksT602-0, T602-019.44M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
T602-019.44M Details Description
Related parts for T602-019.44M
CONN SPRING CONT 50 POS .177 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONNECTION TECHNOLOGY CARRIER HD datasheet.pdf
WIFI COUPLER 0302 datasheet.pdf
RES 402 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf