Connor-Winfield T604-020.0M
T604-020.0M picture photo
Mfg. Part Number
T604-020.0M
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
T604-020.0M.pdf
Availability of T604-020.0M
QUANTITY
T604-020.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of T604-020.0M
Internal Part NumberEIS-T604-020.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductT6xx Series TCXO/VCTCXOs Oscillators
Standard Package250
SeriesT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T604-020.0M
Related LinksT604-, T604-020.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
T604-020.0M Details Description
Related parts for T604-020.0M
RES ARRAY 8 RES 160 OHM 16SOIC datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8MSOP datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 25A SCREW 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 4A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B PG29 datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2" datasheet.pdf