Nearson Inc. T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S picture photo
Mfg. Part Number
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA RUBB DUCK 802.11A/B/G 7"
Datasheet Download
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S.pdf
Availability of T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
QUANTITY
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S Order Process
Ship out your order
Specifications of T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
Internal Part NumberEIS-T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.5GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain4dBi, 5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, U.FL
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.083" (154.50mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
Related LinksT614FC-7-PX-, T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S Datasheet, Nearson Inc. Distributor
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S Details Description
Related parts for T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 15POS HSG datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 0.5M datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 1% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
5600UF 50V 30X30 datasheet.pdf