Nearson Inc. T614TR-2.4/4.9/5.X-S
T614TR-2.4/4.9/5.X-S picture photo
Mfg. Part Number
T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA RUBBR DUCK SWIVEL RP-TNC
Datasheet Download
T614TR-2.4/4.9/5.X-S.pdf
Availability of T614TR-2.4/4.9/5.X-S
QUANTITY
T614TR-2.4/4.9/5.X-S Order Process
Ship out your order
Specifications of T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Internal Part NumberEIS-T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.1GHz, 5.8GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands3
VSWR2
Return Loss-
Gain4dBi, 5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.441" (163.60mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Related LinksT614TR-2.4, T614TR-2.4/4.9/5.X-S Datasheet, Nearson Inc. Distributor
T614TR-2.4/4.9/5.X-S Details Description
Related parts for T614TR-2.4/4.9/5.X-S
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .400 28POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS BLK 15AU datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 750MA 70 MOHM datasheet.pdf
RES 130.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 8GB CLASS 10 SLC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 20% 20V 1411 datasheet.pdf