t-Global Technology T62-100-100-0.13-0
T62-100-100-0.13-0 picture photo
Mfg. Part Number
T62-100-100-0.13-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T62 SHEET 100X100X0.13MM
Datasheet Download
T62-100-100-0.13-0.pdf
Availability of T62-100-100-0.13-0
QUANTITY
T62-100-100-0.13-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-100-100-0.13-0
Internal Part NumberEIS-T62-100-100-0.13-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetT62 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT62
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialGraphite
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorBlack
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity20 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-100-100-0.13-0
Related LinksT62-100-1, T62-100-100-0.13-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-100-100-0.13-0 Details Description
Related parts for T62-100-100-0.13-0
FIXED IND 6.8MH 1.6A 1.76 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 130 MOHM datasheet.pdf
CA 62.5 SC DUP-MTRJ OR SECURE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
.093 NYLON HOUSING 319109P1201 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PCIE PRESS FIT datasheet.pdf
1500UF 25V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf