Vishay/Dale TNPU12062K21BZEN00
TNPU12062K21BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12062K21BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12062K21BZEN00.pdf
Availability of TNPU12062K21BZEN00
QUANTITY
TNPU12062K21BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12062K21BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12062K21BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12062K21BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU12062K21BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12062K21BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12062K21BZEN00
IDC CABLE - MDH14K/MC14G/MDH14K datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONN COVER DUST 14POS MAT-156 datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 28 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 10 POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 7.2A 8.3 MOHM datasheet.pdf