t-Global Technology T62-110-80-0.13
T62-110-80-0.13 picture photo
Mfg. Part Number
T62-110-80-0.13
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
T62 110X80X0.13MM
Datasheet Download
T62-110-80-0.13.pdf
Availability of T62-110-80-0.13
QUANTITY
T62-110-80-0.13 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-110-80-0.13
Internal Part NumberEIS-T62-110-80-0.13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetT62 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesT62
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline80.00mm x 110.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialGraphite
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorBlack
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity20 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-110-80-0.13
Related LinksT62-110, T62-110-80-0.13 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-110-80-0.13 Details Description
Related parts for T62-110-80-0.13
CONN HEADR 4POS R/A KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
C/A 62.5/125, LDS, 2.5MM 30 datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO 7/16 JACK datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 32 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 9MM datasheet.pdf