Powerex Inc. T620141504DN
T620141504DN picture photo
Mfg. Part Number
T620141504DN
Manufacturer
Product Category
SCRs - Single
Brief Description
SCR FAST SW 1400V 150A TO200AB
Datasheet Download
T620141504DN.pdf
Availability of T620141504DN
QUANTITY
T620141504DN Order Process
Ship out your order
Specifications of T620141504DN
Internal Part NumberEIS-T620141504DN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Category Discrete Semiconductor Products
FamilySCRs - Single
Series-
Packaging-
Voltage - Off State-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)-
Voltage - On State (Vtm) (Max)-
Current - On State (It (AV)) (Max)-
Current - On State (It (RMS)) (Max)-
Current - Hold (Ih) (Max)-
Current - Off State (Max)-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)-
SCR TypeStandard Recovery
Operating Temperature-
Mounting Type-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T620141504DN
Related LinksT62014, T620141504DN Datasheet, Powerex Inc. Distributor
T620141504DN Details Description
Related parts for T620141504DN
SIDAC SYM 3CHP 270V 400A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 210MA 4.6 OHM datasheet.pdf
TERMINAL PIN TURRET .109" SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 32V 500A CHASS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf