Vishay/Sprague T83D226K035EZZL
T83D226K035EZZL picture photo
Mfg. Part Number
T83D226K035EZZL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
T83D226K035EZZL.pdf
Availability of T83D226K035EZZL
QUANTITY
T83D226K035EZZL Order Process
Ship out your order
Specifications of T83D226K035EZZL
Internal Part NumberEIS-T83D226K035EZZL
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T83D226K035EZZL
Related LinksT83D226, T83D226K035EZZL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T83D226K035EZZL Details Description
Related parts for T83D226K035EZZL
CAP FILM 0.022UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 10A TO-251 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8VSON datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 1A LEVER datasheet.pdf
S30 YLW PULLTIGHT SEAL 9" RNDM datasheet.pdf