Vishay/Sprague T86C106K025EAAS
T86C106K025EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106K025EAAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C106K025EAAS.pdf
Availability of T86C106K025EAAS
QUANTITY
T86C106K025EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106K025EAAS
Internal Part NumberEIS-T86C106K025EAAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106K025EAAS
Related LinksT86C106, T86C106K025EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106K025EAAS Details Description
Related parts for T86C106K025EAAS
CAP FILM 1000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.96M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
CAP FILM 70UF 5% 480VAC SCREW datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HDM 9SMPO096F110O T datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 500 I/O 672FBGA datasheet.pdf
150UF 100V 16.1X67.1 85C AXI datasheet.pdf
+3.3 V/+5 V Multiplying 12-Bit DACs IC datasheet.pdf