Vishay/Sprague T86C106M016EBAL
T86C106M016EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C106M016EBAL
Brief Description
CAP TANT 10UF 16V 20% 2312
Datasheet Download
T86C106M016EBAL.pdf
Availability of T86C106M016EBAL
QUANTITY
T86C106M016EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106M016EBAL
Internal Part NumberEIS-T86C106M016EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106M016EBAL
Related LinksT86C106, T86C106M016EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106M016EBAL Details Description
Related parts for T86C106M016EBAL
MODULE DDR 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6.5V 2W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 16.76MM datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 100V 48QFN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 216POS DR TH datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN WIRE DISC .3355 MARKED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC datasheet.pdf