Vishay/Sprague T86C156K010EBAS
T86C156K010EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C156K010EBAS
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
T86C156K010EBAS.pdf
Availability of T86C156K010EBAS
QUANTITY
T86C156K010EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C156K010EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C156K010EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C156K010EBAS
Related LinksT86C156, T86C156K010EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C156K010EBAS Details Description
Related parts for T86C156K010EBAS
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 120V datasheet.pdf
ANTENNA BREVIS GPS 1575MHZ SMD datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 6CH 12HXSON datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 44.21VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Plug DVI-D, Dual Link 25 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf